Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Czekają na dom w schronisku - psy

wszystkie zwierząta ze schroniska są:

odrobaczone, zaszczepione przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym, osobniki dojrzałe płciowo sa kastrowane/sterylizowane (samce i samice)

wszystkie zwierzęta posiadają microchip służacy identyfikacji w przypadku zagubienia. http://www.safe-animal.eu/index.php?id=16

Psy w schrosniku

Aktualne ogłoszenia psów ze schroniska można znaleźć na stronie >>

Schronisko mieści się w Sosnowcu, w dzielnicy Milowice, przy ulicy Baczyńskiego 2B (dawniej 11A).

Aby adoptować zwierzę należy być osobą pełnoletnią, posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem - DOWÓD OSOBISTY, smycz, obrożę i kaganiec (w razie transportu psa komunikacją miejską) a dla kota i szczenięcia transporter.


czytaj dalej (zdjęć: 6)»

Greta

Greta to duża, starsza już sunia. Ze względu na wiek nieco już niedosłyszy, ma też trudności z poruszaniem. Na spacerach szybko się męczy i chce wracać do swojego boksu. Jest suczką niezwykle łagodną i spokojną, pomimo tego, że już na pierwszy rzut oka widać, iż nie miała łatwego życia – ma lekką niedowagę, a jej sierść nie jest w najlepszym stanie.

Greta bardzo ładnie chodzi na smyczy, chociaż na spacerach ma dość słaby kontakt z opiekunem. Zapewne jest to jednak spowodowane jej problemami ze słuchem. Zaczepiona przez człowieka bardzo chętnie przyjmuje smakołyki i głaski. W pełni akceptuje inne psy, chociaż ze względu na dość zaawansowany wiek nie polecamy jej jako towarzyszki psa bardzo młodego lub aktywnego.

Na koty żyjące w okolicach schroniska nie reaguje zupełnie, jej stosunku do małych dzieci nie znamy – nie możemy go sprawdzić w warunkach schroniskowych. Ze względu na wiek i stan zdrowia Greta nie nadaje się do zamieszkania w budzie – szukamy jej domu, który otoczy ją troską i miłością chociaż w ostatnich latach jej życia oraz zapewni jej godną starość na wygodnej kanapie.
Greta bardzo prosi o swój kąt – starsze psy źle radzą sobie w schronisku, na betonowej podłodze kojca.

Sunia jest wykastrowana, zaszczepiona oraz zaczipowana.

Warunkiem adopcji jest zgoda na przeprowadzenie wizyty przed i po adopcyjnej, podpisanie umowy adopcyjnej oraz uiszczenie opłaty schroniskowej.
Aby adoptować psa należy mieć ze sobą smycz i obrożę.

Kontakt: Ada 698-760-053


Jim

Imię: JIM
Płeć: samiec
Wielkość: duży
W schronisku od: 04.2016
Urodzony: 2013
Kastracja: tak
Zwierzęta: nie akceptuje innych psów 
Uwagi: do adopcji wyłącznie za zgodą Stowarzyszenia Nadzieja Na Dom

Jimi – to duży pies, urodzony najprawdopodobniej w 2013 r. W schronisku został zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.

Znaleziony został w kwietniu 2016 r. na ul. Jasieńskiego w Sosnowcu. Biegał przy boisku szkolnym.
Nie wiemy jak wyglądało jego poprzednie życie, ale musiało nie być ciekawe lub bardzo samotne skoro pies potrzebuje tyle czasu aby zaufać człowiekowi. Na początku swojego pobytu w schronisku bał się kontaktu z ludźmi i unikał go.

Trochę nam to zabrało zanim otworzył się pozytywnie na kontakt z człowiekiem. Obecnie pozwala się dotknąć i pogłaskać na razie przez zaufane osoby. W przypadku osób obcych nadal pozwala na kontakt z dużą dozą nieufności.

Jest to pies który bardzo ceni sobie swoją przestrzeń i wskazane, aby osoba która będzie miała z nim do czynienia respektowała to. Pies ten bardzo potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i spokojnego otoczenia.

Lubi chodzić na spacery i eksplorować świat zewnętrzny. Nie skupia się wówczas jeszcze na człowieku , ale mimo to reaguje na przywołanie i zmianę kierunku spaceru . Na smyczy porusza się w sposób spokojny i coraz dzielniej zapuszcza się daleko od schroniska. Nie boi się wody ,ale też nie jest jej ogromnym fanem.

Na tym etapie jeszcze nie wypracowaliśmy z nim żadnych komend ale wszystko przed nami i jeżeli tylko będzie na to gotowy spróbujemy poćwiczyć.

Widać , że schronisko go bardzo stresuje i całe napięcie wyładowuje na zabawkach które dostaje do boksu. Uwielbia zwłaszcza piłki . Jest psem lękowym który jeżeli poczuje się zagrożony szybko reaguje z okazaniem tego.

Ze względu na specyfikę charakteru Jimiego nie polecam go do domu z dziećmi.

Potrzebuje domu doświadczonego w współpracy z tego typu psami, spokojnego , cierpliwego i wyrozumiałego.Kontakt w sprawie adopcji i wszelkich dodatkowych informacji o Jimim telefonicznie: Edyta 600 22 08 82 lub mailowo: ekwiecien72@gmail.com

Louis

Louis już 3 lata czeka na dom! Przez te trzy lata nikt nie zwrócił uwagi, nikt nie zapytał o niego, nawet nikt nie zadzwonił …
Czemu? … Jest niewidzialny?... zbyt przeciętny?... troszkę nieśmiały do obcych? A może trochę zbyt okrągły? 
No może nie jest pięknym rasowym owczarkiem, może ma kilka kilogramów nadwagi i nie powala ani szałowym wyglądem, ani przebojowym charakterem … ale … ma w sobie to coś, co ujmuje, co wzrusza i każe kochać bezwarunkowo. Louis czeka na dom tak samo wiernie, jak tysiące innych schroniskowych psiaków. I na ten dom absolutnie zasługuje. Po latach tułaczki, bezpańskości, złego traktowania przez ludzi i po trzech dłuuuuugich latach spędzonych w boksie 2x2 metry – Louis potrzebuje tylko jednego – Swojego Człowieka i Swój Ciepły Dom! 
Louis to około 7 letni, średniej wielkości pies. W stosunku do znajomych mu osób jest bardzo fajnym psem – łagodnym, delikatnym, radosnym. Swoim opiekunom chętnie podaje łapki i podbija ręce do głaskania. Lubi się tulić, głaskać i czesać. Chętnie nadstawia boczki i pupkę do czochrania :) 
W kontaktach z obcymi bywa nieśmiały, choć nie zawsze. Prawdopodobnie jakieś złe wydarzenia z przeszłości spowodowały, że jest psem lękliwym, a na swobodny kontakt z człowiekiem pozwala sobie dopiero wówczas, gdy zbuduje wieź i zaufanie. Nie jest to takie trudne – nas przecież pokochał i w pełni zaakceptował - wymaga to tylko odrobiny cierpliwości, no i czasu.
Louis nie przepada za hałasami, boi się gwałtownych ruchów. Puszczony bez smyczy na wybiegu z ciekawością odkrywa świat, biega, węszy … ale przywołany od razu wraca, nie za bardzo lubi oddalać się od opiekunów. Pięknie chodzi na smyczy, nigdy nie ciągnie.
Nie ma tendencji do bronienia zasobów. 
Ma dłuższą sierść, ale bardzo łatwą w pielęgnacji - nawet w warunkach schroniskowych Louis zawsze wygląda tak, jakby dopiero wyszedł od psiego fryzjera.

Inne psy zawzięcie obszczekuje tylko wtedy, gdy znajduje się w swoim boksie. Gdy jest na spacerze lub wybiegu – inne psy ignoruje, choć bywa zazdrosny o uwagę. Wszystko wskazuje na to, że mógłby zamieszkać z kotami (wolnożyjące koty ignoruje, trzyma się od nich na dystans).
Dla Louisa szukamy ludzi spokojnych, o ustabilizowanej sytuacji życiowej, bez małych dzieci. Ze starszymi, spokojnymi dziećmi oraz z odpowiedzialnymi nastolatkami pies powinien dogadać się bez problemu. 
Luis jest umiarkowanie aktywny, nie wymaga bardzo długich spacerów. Bardziej od spacerów lubi pójść z opiekunem na wybieg, poprzytulać się, powygrzewać w słoneczku...
Dobrze by było, by trafił do domu w spokojnej okolicy.
Louis jest zdrowy, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Przed adopcją przewidujemy 2-3 spacery zapoznawcze, by dać czas psu na oswojenie się i zaprzyjaźnienie z potencjalnym domem.

Kontakt z opiekunem Ania: carme.l@wp.pl 502 890 813 (Gdy nie odbieram telefonu, zadzwoń w innym terminie bądź wyślij SMS/mail – oddzwonię). 

Pola

Imię: Pola
Płeć: samica
Wielkość: średnia
W schronisku od: 30.11.2017
Urodzony:
Kastracja: Tak
Zwierzęta: akceptuje inne psy
Uwagi: brak uwag 

Pola to średniej wielkości 4 letnia sunia. Do schroniska trafiła jako znajdka w listopadzie 2017r. Jest to cudna i przemiła sunia o ciekawym umaszczeniu.

Pola jest ruchliwym i wesołym pieskiem, po wyjściu na spacer na początku ciągnie, ale po chwili się uspokaja i zaczyna zwracać uwagę na przewodnika. Jest to posłuszna i pojętna sunia tylko trzeba jej poświęcić trochę czasu na zabawę i naukę komend. Potrafi już siadać. Uwielbia smaczki i potrafi się patrzeć prosto w oczy zabawną mordką byle by coś smacznego dostać. Z innymi psami się raczej dogaduje, choć potrafi też obszczekać. W stosunku do rowerzystów, spacerowiczów i biegaczy przyjaźnie nastawiona. Poleczka będzie wspaniałym pieskiem dla osoby aktywnej gdyż potrzebuje ruchu i zabaw. Odwdzięczy się na pewno wiernością i miłością.

Warunkiem adopcji jest zgoda na przeprowadzenie wizyty przed i po adopcyjnej, podpisanie umowy adopcyjnej oraz uiszczenie opłaty schroniskowej. 
Aby adoptować psa należy mieć ze sobą smycz i obrożę.

Kontakt Iza 514-265-062

Staszek

Imię: Staszek
Płeć: samiec
Wielkość: średni
W schronisku od: 17.01.2018r.
Urodzony: około 2012
Kastracja: tak
Zwierzęta: na spacerach akceptuje inne psy
Uwagi: brak uwag

Staszek to średniej wielkości piesek oceniony na około 6 lat. Na spacerach ładnie chodzi na smyczy. Do opiekuna chętnie podchodzi po smaczki. Widać, że delikatne głaskanie sprawia mu przyjemność. Podczas spacerów nie reaguje na biegaczy i rowerzystów. Obok innych psów przechodzi obojętnie.

Warunkiem adopcji jest zgoda na przeprowadzenie wizyty przed i po adopcyjnej, podpisanie umowy adopcyjnej oraz uiszczenie opłaty schroniskowej. 
Aby adoptować psa należy mieć ze sobą smycz i obrożę.

Kontakt do opiekuna: Patrycja tel. 503795735

Pokaż kod dla forum