Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Syriusz

Historia będzie długa, ale warto ją przeczytać.

Syriusza poznaliśmy w momencie, który był jego ostatnią szansą. Kot był w strasznym stanie i chyba wiedział aby podejść do osoby o dobrym sercu do zwierząt, wprost przyszedł pod drzwi gdzie pracuje nasza wolontariuszka. Natychmiast został opatrzony przez weterynarza, nakarmiony i przywieziony do nas. Syriusz miał obrożę, która była przewieszona przez jego szyję i nogę. Była wrośnięta w skórę!! Kot miał ogromne, głębokie ropiejące rany. Do tego był totalnie wychudzony i wyniszczony. Jest dorosłym, dużym kocurem, a ważył raptem 2kg. Dodatkowo gdy trafił do nas bał się, ale bał się nie tylko nowego miejsca, a kulił się gdy tylko wyciągaliśmy do niego rękę. Zbierając te wszystkie elementy w całość nie do uwierzenia jest, że kot „sam to sobie zrobił” lub, że nikt nie zauważył takiego biedaka. Jakim skurczybykiem trzeba być aby znęcać się nad bezbronnymi??

Teraz Syriusz jest już bezpieczny i szukamy dla niego tylko NAJLEPSZEGO domu. Kotek ma specjalne miejsce w naszych sercach.

Przemiana, którą przeszedł Syriusz jest wprost cudowna. Codzienna higiena rany, odżywianie, leki i maaasa miłości sprawiły, że prawie wszystko już zagojone i zarośnięte piękną sierścią (została mała kropka pod pachą, która z racji miejsca ciężko się goi), a masa ciała podwoiła się.

Syriusz okazał się być najwspanialszym kotem na świecie. Podczas nieprzyjemnych zabiegów ani nie drgnął, nigdy nawet nie syczał. To wspaniałe i niezwykle łagodne stworzenie. Z dnia na dzień przestał się nas bać i okazało się, że kocha głaskanie, pieszczoty i poświęcanie mu czasu. Mruczy wtedy głośno i tuli się. 

Szukamy dla niego spokojnego domu, w którym już nigdy nie zazna niczego złego!

Rok urodzenia: 2015

Charakter: bardzo łagodny, spokojny, niesamowicie przyjazny, kocha ludzi i głaskanie

Stosunek do kotów: przyjazny

Profilaktyka: odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany

Test białaczkowy FeLV: ujemny

Opłata: brak obligatoryjnej. Każdy kot ma przeprowadzaną profilaktykę oraz sterylizację/kastrację abyśmy mogli funkcjonować i ratować kolejne stworzenia będziemy wdzięczni za każdą darowiznę składaną przy adopcji.

Kot nie przebywa w schronisku, prosimy o kontakt telefoniczny.

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej. Dom niewychodzący.

Zdjęcia: @swiatlopis Marek Mierzwa

Galeria zdjęć: