Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Val - rezerwacja

Val - przyszła na chwilę zostanie na dłużej. 

Gruba kulka przybłąkała się do wolonożyjącego stada. Karmicielka nie czekając na rozwój sytuacji przywiozła Val na sterylizację. 

Scenariusz alternatywny -> Val nie została zabrana na zabieg, dalej przychodzi na posiłki do stada dokarmianych kotów.

W niedługim czasie kotka rodzi 8 słodkich kociąt. Domu nie ma więc nie znalazła lepszego miejsca na poród niż „pod drzewkiem”. Poród jest ciężki, a położnej brak. Młoda mama musi poradzić sobie sama. Wycieńczona stara się jak najlepiej zaopiekować swoimi kociętami. NIE robi tego, bo jest szczęśliwa, NIE robi tego bo zawsze chciała mieć dzieci. Koty nie mają takich uczuć, to tylko INSTYNKT! My jako rozumne istoty musimy pomyśleć za naszych braci mniejszych. 

Narządy Val były w tak kiepskim stanie, że kotka raczej nie przeżyłaby długo po porodzie. I tak oto 8 słodkich, ślepych kulek zostałoby bez mamy. Umierałyby powoli i w samotności piszcząc z głodu. 

Rzeczywistość -> Val pojechała na zabieg. 

Całe szczęście, bo narządy kotki były w kiepskim stanie i Pani doktor wyszarpała ją zza Tęczowego Mostu :)

Kotka okazała się być wielkim przytulaskiem! Zdecydowanie nie jest wolnożyjącym dzikusem. Albo się zgubiła albo została wyrzucona, gdy już się komuś znudziła.

Nieważne. Teraz najistotniejsze jest to, że Val jest bezpieczna i kochana przez ciotki. Już nigdy nie będzie rodziła, nie doświadczy głodu ani cierpienia.

Szukamy jej kochajacego domu!

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej.

Każdy kot u nas ma przeprowadzaną profilaktykę oraz sterylizację/kastrację nie pobieramy opłaty, ale abyśmy mogli funkcjonować i ratować kolejne stworzenia będziemy wdzięczni za każdą darowiznę składaną przy adopcji.

Kot nie przebywa w schronisku, prosimy o kontakt telefoniczny. Nie zawsze możemy odebrać telefon, w takim przypadku prosimy o krótką wiadomość SMS, a na pewno oddzwonimy

Galeria zdjęć: