Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Louis

Louis już 3 lata czeka na dom! Przez te trzy lata nikt nie zwrócił uwagi, nikt nie zapytał o niego, nawet nikt nie zadzwonił …
Czemu? … Jest niewidzialny?... zbyt przeciętny?... troszkę nieśmiały do obcych? A może trochę zbyt okrągły? 
No może nie jest pięknym rasowym owczarkiem, może ma kilka kilogramów nadwagi i nie powala ani szałowym wyglądem, ani przebojowym charakterem … ale … ma w sobie to coś, co ujmuje, co wzrusza i każe kochać bezwarunkowo. Louis czeka na dom tak samo wiernie, jak tysiące innych schroniskowych psiaków. I na ten dom absolutnie zasługuje. Po latach tułaczki, bezpańskości, złego traktowania przez ludzi i po trzech dłuuuuugich latach spędzonych w boksie 2x2 metry – Louis potrzebuje tylko jednego – Swojego Człowieka i Swój Ciepły Dom! 
Louis to około 7 letni, średniej wielkości pies. W stosunku do znajomych mu osób jest bardzo fajnym psem – łagodnym, delikatnym, radosnym. Swoim opiekunom chętnie podaje łapki i podbija ręce do głaskania. Lubi się tulić, głaskać i czesać. Chętnie nadstawia boczki i pupkę do czochrania :) 
W kontaktach z obcymi bywa nieśmiały, choć nie zawsze. Prawdopodobnie jakieś złe wydarzenia z przeszłości spowodowały, że jest psem lękliwym, a na swobodny kontakt z człowiekiem pozwala sobie dopiero wówczas, gdy zbuduje wieź i zaufanie. Nie jest to takie trudne – nas przecież pokochał i w pełni zaakceptował - wymaga to tylko odrobiny cierpliwości, no i czasu.
Louis nie przepada za hałasami, boi się gwałtownych ruchów. Puszczony bez smyczy na wybiegu z ciekawością odkrywa świat, biega, węszy … ale przywołany od razu wraca, nie za bardzo lubi oddalać się od opiekunów. Pięknie chodzi na smyczy, nigdy nie ciągnie.
Nie ma tendencji do bronienia zasobów. 
Ma dłuższą sierść, ale bardzo łatwą w pielęgnacji - nawet w warunkach schroniskowych Louis zawsze wygląda tak, jakby dopiero wyszedł od psiego fryzjera.

Inne psy zawzięcie obszczekuje tylko wtedy, gdy znajduje się w swoim boksie. Gdy jest na spacerze lub wybiegu – inne psy ignoruje, choć bywa zazdrosny o uwagę. Wszystko wskazuje na to, że mógłby zamieszkać z kotami (wolnożyjące koty ignoruje, trzyma się od nich na dystans).
Dla Louisa szukamy ludzi spokojnych, o ustabilizowanej sytuacji życiowej, bez małych dzieci. Ze starszymi, spokojnymi dziećmi oraz z odpowiedzialnymi nastolatkami pies powinien dogadać się bez problemu. 
Luis jest umiarkowanie aktywny, nie wymaga bardzo długich spacerów. Bardziej od spacerów lubi pójść z opiekunem na wybieg, poprzytulać się, powygrzewać w słoneczku...
Dobrze by było, by trafił do domu w spokojnej okolicy.
Louis jest zdrowy, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Przed adopcją przewidujemy 2-3 spacery zapoznawcze, by dać czas psu na oswojenie się i zaprzyjaźnienie z potencjalnym domem.

Kontakt z opiekunem Ania: carme.l@wp.pl 502 890 813 (Gdy nie odbieram telefonu, zadzwoń w innym terminie bądź wyślij SMS/mail – oddzwonię).