Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Jim

Imię: JIM
Płeć: samiec
Wielkość: duży
W schronisku od: 04.2016
Urodzony: 2013
Kastracja: tak
Zwierzęta: nie akceptuje innych psów 
Uwagi: do adopcji wyłącznie za zgodą Stowarzyszenia Nadzieja Na Dom

Jimi – to duży pies, urodzony najprawdopodobniej w 2013 r. W schronisku został zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.

Znaleziony został w kwietniu 2016 r. na ul. Jasieńskiego w Sosnowcu. Biegał przy boisku szkolnym.
Nie wiemy jak wyglądało jego poprzednie życie, ale musiało nie być ciekawe lub bardzo samotne skoro pies potrzebuje tyle czasu aby zaufać człowiekowi. Na początku swojego pobytu w schronisku bał się kontaktu z ludźmi i unikał go.

Trochę nam to zabrało zanim otworzył się pozytywnie na kontakt z człowiekiem. Obecnie pozwala się dotknąć i pogłaskać na razie przez zaufane osoby. W przypadku osób obcych nadal pozwala na kontakt z dużą dozą nieufności.

Jest to pies który bardzo ceni sobie swoją przestrzeń i wskazane, aby osoba która będzie miała z nim do czynienia respektowała to. Pies ten bardzo potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i spokojnego otoczenia.

Lubi chodzić na spacery i eksplorować świat zewnętrzny. Nie skupia się wówczas jeszcze na człowieku , ale mimo to reaguje na przywołanie i zmianę kierunku spaceru . Na smyczy porusza się w sposób spokojny i coraz dzielniej zapuszcza się daleko od schroniska. Nie boi się wody ,ale też nie jest jej ogromnym fanem.

Na tym etapie jeszcze nie wypracowaliśmy z nim żadnych komend ale wszystko przed nami i jeżeli tylko będzie na to gotowy spróbujemy poćwiczyć.

Widać , że schronisko go bardzo stresuje i całe napięcie wyładowuje na zabawkach które dostaje do boksu. Uwielbia zwłaszcza piłki . Jest psem lękowym który jeżeli poczuje się zagrożony szybko reaguje z okazaniem tego.

Ze względu na specyfikę charakteru Jimiego nie polecam go do domu z dziećmi.

Potrzebuje domu doświadczonego w współpracy z tego typu psami, spokojnego , cierpliwego i wyrozumiałego.Kontakt w sprawie adopcji i wszelkich dodatkowych informacji o Jimim telefonicznie: Edyta 600 22 08 82 lub mailowo: ekwiecien72@gmail.com