Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Do adopcji

Jami

Yami(Jami) to roczna kotka, która straciła dom , gdzie była jedynym kotem. Straciła dom ponieważ była właścicielka zachorowała na astmę. Yami pilnie potrzebuje domu ponieważ bardzo źle znosi pobyt w naszym przytulisku, a dodatkowo potrzebuje czasu , aby przyzwyczaić się do opiekuna. Niestety zdiagnozowano u niej białaczkę, z tą chorobą może jeszcze długo cieszyć się życiem, ale do tego potrzebuje spokoju i braku stresów - a tego niestety, nie jesteśmy w stanie jej zapewnić. Kotka musi być jedynym kotem w domu, a w związku ze swoją chorobą musi być także kotem nie wychodzącym. Domek powinien rozumieć, że kotka potrzebuje swojej przestrzeni i jest dużym indywidualistą.

Kotka jest wysterylizowana i odrobaczona.

Aby adoptować kotkę należy być osobą pełnoletnią, posiadać przy sobie dowód oraz kontenerek do transportu kota.

Kontakt

Telefon: 501477474 lub 519864608

Kiraza

Kiraza to drobna i bardzo delikatna koteczka, która już wiele przeszła. Jej udręka z bezdomnością rozpoczęła się już w sierpniu 2016 r. Po pewnym czasie została adoptowana ale niestety w nowym domu spędziła tylko około pół roku. I teraz po raz kolejny zmaga się z traumą samotności. Kici została oddana przez posikiwanie. Kotce nie zostały zrobione żadne badania, po prostu wróciła do nas jak zepsuta rzecz oddana na gwarancji. Ani przed adopcją ani po powrocie Kiraza nie ma u nas takich objawów ... Obecnie kotka ma około 1,5 roku. 

Po powrocie była przerażona i zdezorientowana. Przez pierwszy dzień warczała na wszystkich, teraz już się przyzwyczaiła do swojego losu. 

Kiraza to jedna z naszych najmilszych podopiecznych!Jest to bardzo, bardzo kochana koteczka. Uwielbia się przytulać. Wskakuje na kolanka, całuje po buzi. Lubi być noszona na rękach. Jest ciekawska otaczającej jej przestrzeni. Lubi wyglądać przez okno, kręci wtedy główką przyglądając się latającym ptaszkom i owadom. Paca łapeczkami szybę jakby chciała je złapać. Bardzo potrzebuje czułości, upomina się o nią nawołując cichym miałczeniem, ale cóż jest tu tyle kotków, że trzeba głaskanie rozdzielać na wszystkich. Serce płacze jak się ją odkłada bo widać jej cierpienie i rozczarowanie. 
Pragniemy żeby znalazła w końcu swoje szczęście, swoją własną podusie i kolanka na których będzie mruczeć.

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej.
Kotkę można również adoptować wirtualnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi adopcji wirtualnych.

Kontakt

Telefon: 501477474 lub 519864608

Majka

czytaj dalej (zdjęć: 6)»

Kontakt

Telefon: 501477474 lub 519864608

Lukrecja

Lukrecja, nasz słodka koteczka. Można określić ją słowami: największy miziak, przytulak, chodzi za człowiekiem jak pies. Jest wprost cudowna i idealna. A do tego śliczna, pięknie umaszczona z miękkim futerkiem i dodatkowo młoda. Zachwycamy się nią i jesteśmy wprost zakochane w tej miłej koteczce. Jak ktoś przychodzi ona z daleka to wyczuwa, płacze i stoi pod drzwiami. Jeśli usiądzie się na fotelu to pewne jest, że za 30 sekund na kolanach pojawi się Lukrecja, będzie tulić się, mruczeć, a po pewnym czasie zwinie się w kulkę przytulona do człowieka. 

Znając ją tylko od nas można by powiedzieć, że jest cudowna i potencjalni adoptujący powinni bić się o nią. Niestety w jej historii jest też czarna rysa. Mianowicie kotka trafiła do nas ponieważ zaatakowała poprzednich opiekunów. W nowym domu była zaledwie kilka godzin. Nie wiemy skąd pojawiło się u niej takie zachowanie, co było bodźcem sytuacji, która się wydarzyła. Kotka trafiła do nas i ode tej pory nie miała miejsce podobna sytuacja. My, wolontariusze jesteśmy z nią codziennie i bacznie się przyglądamy ale jedyne co widać to wielką miłość do człowieka. Kotka BARDZO nie lubi, wręcz nie trawi towarzystwa innych kotów, dlatego była pobudzona. Obecnie nosi specjalną obrożę dzięki której jest zrelaksowana i spokojna.

Koniecznie w nowym domu musi być jedynaczką! Będzie mogła wtedy całe serduszko oddać opiekunom. Szukamy dla niej odpowiedzialnego domu, który pokocha ją z jej zaletami ale również wadami.

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej. Opłata 10 zł.

Kotkę można również adoptować wirtualnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi adopcji wirtualnych.

czytaj dalej (zdjęć: 7)»

Kontakt

Telefon: 501477474 lub 519864608

Rupert

Rupert to śliczny dorosły kocur. Ma około 3 lata. Trafił do nas stosunkowo niedawno więc póki co poznaje nas i swój nowy, tymczasowy dom. Nie jest wystraszony, czuje się u nas w miarę dobrze. Choć własnego domu nic nie zastąpi... Ale tak naprawdę ten prawdziwy to on stracił dużo wcześniej gdy jego Państwo wyjechali za granicę zostawiając go u rodziny. Teraz ta rodzina, która się nim opiekowała oddała go do nas z powodu braku możliwości opieki nad kociakiem (między innymi alergia). Nie nam oceniać, różne sytuacje się w życiu zdarzają, jedynie szkoda cierpienia zwierząt, które nie mają pojęcia czemu zostały porzucone.

Rupert jest bardzo ciekawski, poznaje pomieszczenie oraz inne koty. Jest domowym kociakiem, który wie do czego służą kolana. Bardzo lubi głaskanie i czułości ze strony człowieka ale wszystko na jego zasadach. Jeśli głaskania będzie za dużo to złapie zębami albo pacnie łapą. Kot to nie zabawka! Często ludzie o tym zapominają i dziwią się, że kot podrapał bo miał ochotę spać a nie być głaskanym albo nie chciał być tulony na rękach. Wszystko musi być z umiarem. Rupert szuka przede wszystkich kochających właścicieli, którzy nigdy go nie oddadzą. 

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej. Opłata 10 zł.


Kotka można również adoptować wirtualnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi adopcji wirtualnych

czytaj dalej (zdjęć: 5)»

Kontakt

Telefon: 501477474 lub 519864608

Anabel

Chcielibyśmy przedstawić Anabelkę, naszą słodką kudłatą księżniczkę. Trafiła do nas prosto z domu ponieważ starszy Pan nie był w stanie się nią już opiekować. Nie jest to jednak kotek od urodzenia trzymany w domu. Prawdopodobnie Anabelka wraz z innym kotkiem zostały znalezione przez Pana na ulicy. Zabrał je do siebie do domu i tam trzymał. Jednak czasem my ludzie staramy się na siłę i wbrew woli natury uszczęśliwić i udomowić wszystkie zwierzaki. Koledze Anabelki została zwrócona wolność, jednak ona nie mogła wrócić. Okazało się, że kicia ma białaczkę. W tym momencie zostały dwie opcje do wyboru: eutanazja lub walka o nowy dom. Oczywiście wybraliśmy drugą drogę. 

Kotka jest wprost piękna, można by ją opisać słowami piosenki:"ma włosy jak atrament złote oczy jak mój miś i płakała rano dziś." Futerko piękne i bujne, białe z "atramentowymi kroplami". Oczy piękne i duże, proszące o lepsze życie. Początki zawsze bywają trudne ale tutaj już nie ma co o tym wspominać. Kotka jest delikatna i wrażliwa ale bardzo chętna na kontakt z człowiekiem i wszelkie głaskanie i mizianie. Nie należy do tych osobników, które płaczą i dopominają się o swoje, nie potrafi dobrze się zareklamować. Spokojnie czeka w kącie ale jej radość z kontaktu z człowiekiem jest nie mniejsza niż pozostałych.

 Białaczka to ważna informacja ale nie wyrok skazujący. Na ten moment kotka nie ma objawów choroby. Może przeżyć jeszcze spokojnie kilka lat w dobrym zdrowiu, natomiast może też odejść po kilku miesiącach. Tego nie jesteśmy w stanie określić ale zwierzęta to nie rzeczy na które można otrzymać gwarancję. Jak każda żywa bezdomna istota czeka aż ktoś otworzy przed nią serce.

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej. Opłata 10 zł. Osoba, która zdecyduje się przygarnąć kotkę jest zobowiązana do zabezpieczenia okien/balkonu (przed adopcją). 

Kotkę można również adoptować wirtualnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi adopcji wirtualnych.

czytaj dalej (zdjęć: 4)»

Kontakt

Telefon: 501477474 lub 519864608

Drapuś - rezerwacja

Nasz kochany Drapek czeka na swój domek
Może ma ktoś kota na karmie Hypoallergenic. I może ktoś chce się do kocić drugim kotem. Drapek idelanie się nadaje 🙂

Drapuś ma około 4 latka.

Jest zaczipowany, odpchlony, odrobaczony, szczepiony oraz kastrowany
Test na białaczkę(Felv) ujemny.

Drapuś to kawał kota do przytulania 🙂 Jest niesamowity. Mruczy jak wielki traktor, przymila się, całuję po nosku i legnie do człowieka jak magnes. Wielki kocór pełen miłości. Jego Pan umarł a on został przywieziony tutaj ... Widać, że miał kiedyś cudowny dom, uwielbia człowieka i ubóstwia psy 🙂 Miał w starym domu takiego przyjaciela. Na ten moment musi być na specjalistycznej karmie- jest podejrzenie alergii.

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej.
Opłata schroniskowa 10 zł.

Kontakt

Telefon: 501477474 lub 519864608

Epi - rezerwacja

Epson (Epi) jest to dorosły kocur, ma około 7 lat. Trafił do nas niedawno i wygląda jak brat (prawie) bliźniak Ruperta. Jego opiekunami byli starsi Państwo, którzy nie radzili sobie z nim. Kot dużo miałczał , szczególnie nocami, do tego drapał meble i czasem polował na nogi. Jest to młody kot, być może potrzebował więcej ruchu, zabawy. Znudzony i sfrustrowany mógł przejawiać takie zachowania. Niestety młody kot potrzebuje dużo więcej uwagi niż starszy, któremu wystarczą tylko ciepłe kolana i spokojne głaskanie.

Obecnie jesteśmy w trakcie poznawania jego charakteru. Na początku bardzo się bał. Teraz zaczyna się czuć coraz lepiej u nas. Jest ostrożny ale spokojny. Z innymi kotami dogaduje się bez problemu.

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej. Opłata 10 zł.

Kotka można również adoptować wirtualnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi adopcji wirtualnych


czytaj dalej (zdjęć: 4)»

Kontakt

Telefon: 501477474 lub 519864608

Pokaż kod dla forum