Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Basia i Norka

Basia i Norka – dwie koteczki, których losy skrzyżowały się w mieleckim schronisku. Łączy je jedno – obie są nosicielkami wirusa FELV (białaczki, potwierdzonej testami PCR). Ale łączy je jeszcze coś – więź, która się wytworzyła między nimi gdy dostały swoje malutkie pomieszczenie i zostały uwolnione z klatki. Obie urodziły się w maju 2019 roku jako wolno żyjące kocięta – Basia niedaleko schroniska w krzakach, a Norka na opuszczonej działce w innej części miasta. Norkę zgłosiła pani, gdy zobaczyła że spośród gromadki maluchów biegających po ulicy ona właśnie jest inna, słabsza i ma zaropiałe oczko. Kocię trafiło do schroniska, a po wizycie u weterynarza okazało się, że ma małoocze i infekcję oka. Basia miała dwójkę rodzeństwa i mamę. Miała, bo najpierw przepadła ich mama, a potem 2 maluszki. Prawdopodobnie zostały zagryzione przez lisy, które były widywane w okolicach schroniska. Osamotniona Basia instynktownie wyczuła, że lepiej dla niej będzie przenieść się na teren schroniska i tam została złapana przez wolontariuszki. Była już bezpieczna, ale okazało się, że choruje na żółtaczkę, dlatego spędziła w lecznicy kilka tygodni. Po wyleczeniu żółtaczki zamieszkała wraz z Norką w jednej klatce. I tak rozpoczęła się ich piękna przyjaźń :)

Dzięki współpracy między stowarzyszeniami obie koteczki trafiły do nas. Pokochaliśmy je od pierwszego wejrzenia, ale przytulisko to nie jest własny dom!!

Norka i Basia były bardzo nieufne, ale to się zmienia, możemy je głaskać, nosić na rękach. Potrzebują miłości i obecności człowieka. Naszym marzeniem jest aby znalazły dom razem. Już nie raz zdarzały się u nas cuda, także po prostu ze spokojem czekamy :) :) Może właśnie na Ciebie! 

Obie kotki są bardzo wesołe, ciekawskie i uwielbiają się bawić. Są przyjaźnie nastawione do innych kotków. Powinny świetnie odnaleźć się w każdym domu i na pewno wniosą do niego wiele radości!

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej.

Każdy kot u nas ma przeprowadzaną profilaktykę oraz sterylizację/kastrację nie pobieramy opłaty, ale abyśmy mogli funkcjonować i ratować kolejne stworzenia będziemy wdzięczni za każdą darowiznę składaną przy adopcji.

Kotki można również adoptować wirtualnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi adopcji wirtualnych.

Kotki nie przebywają w schronisku, prosimy o kontakt telefoniczny. Nie zawsze możemy odebrać telefon, w takim przypadku prosimy o krótką wiadomość SMS, a na pewno oddzwonimy.

Kontakt

Telefon: 501 477 474 , 604 789 418

Galeria zdjęć: