Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Beny

Beny, około 4-letni biało-bury kocur.
Jest zaczipowany, odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany. Test na białaczkę Felv: ujemny.


Beniuś, Beniula, Słodki Benek, Benini, Beniulek,Benicio, Benito, Beny Hill, Benczas, Benix, Beny Pluszak - to tylko niektóre z jego przydomków. 

Beny to uroczy czterolatek. Miękkie futerko, schludna fryzurka i łagodne spojrzenie to pierwsze cechy które rzucają się w oczy u tego eleganta. Przyjemna powierzchowność – choć tak oczywista – jest drugorzędna w świetle cudownego usposobienia!

Powiedzieć, że jest czułym, kochającym i prześmiesznym rozkoszniakiem to jakby wymierzyć mu policzek!

Rano leżąc w łóżku lub odpoczywając wieczorem po pracy główka Benego jakoś zawsze znajdzie się tam, gdzie akurat chcesz położyć dłoń. Niestrudzony towarzysz w wędrówkach po mieszkaniu. Gdzie się nie ruszysz słychać cichutki trucht grubka. Rano odprowadza do drzwi, żeby po południu przywitać Cię u progu. Uwielbia czochranko, drapanie po brzuszku i każdy inny przejaw czułości. Niepoprawny przytulak - zarzuca łapki na człowieka, tuli się i drzemie – oprócz pogoni za pióropuszem to jego ulubiony sport. 
Wszystko, żeby tylko z kimś być, czuć ciepło i bliskość, słyszeć czyjś kochający głos... 

Ok, wiesz już co to za typ, teraz wyobraź sobie, że ten pluszak przez rok był skazany na samotność w schronisku. Sam w wolierze. Wolontariusze przynieśli mu polarowy kocyk, który kiedyś pachniał człowiekiem, ale to za mało. Cały rok sam... Beny cierpi na mykoplazmozę, dlatego musi być izolowany od innych kotów (choroba przenosi się tylko między nimi). Leczenie nie jest uciążliwe – Beny raz dziennie przyjmuje dawkę sterydu w tabletce, przy czym jest bardzo grzeczny.

Teraz Beny do nieprzytomności rozkochuje ciotki (oraz bez wyjątku wszystkich gości) w domu tymczasowym, ale ten obrzydliwy przymiotnik – tymczasowy - wisi nad nim jak cień czegoś nieuniknionego... Czegoś na co on - po ludzku - nie zasługuje. 

On tak bardzo kocha ludzi, a być kochanym przez SWOJEGO człowieka, to wszystko czego Beniula chce. Nie odmawiaj mu.(Informacje o mykoplazmie: http://swiatkotow.pl/strefa-wiedzy/artykuly/choroby/art,278,hemobartoneloza-fia-zakazna-anemia-kotow.html )


Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej.
Opłata schroniskowa 20 zł.

Kota można również adoptować wirtualnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi adopcji wirtualnych.

Kontakt
Telefon: 
Basia 501 717 146
Zuza 662 121 682

Galeria zdjęć: