Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Maciuś

Maciuś to całkiem młody kocurek, ma dopiero 2 lata. Maciek trafił do nas ze zranioną łapką. Okazało się, że ktoś postrzelił go ze śrutu. To niestety nie pierwszy taki przypadek w tym roku. Zwyrodnialstwo ludzkie nie zna granic. Pomimo tego co spotkało Maciek jest cudownym, pogodnym kotem. Kocha ludzi w taki sposób jakby nic złego go wcześniej nie spotkało. Rany zostały opatrzone i zagojone ale do końca życia czasem odczuwać będzie skutki tego co się stało, zdarza się że kociak kuleje na tą łapkę np. przy zmianie pogody. 

Maciusiowi brakuje kontaktu z człowiekiem i pewnie gdyby mógł to oddałby dużo za ciepły domek. Na domiar wszystkiego okazało się, że jest nosicielem wirusa FELV, na chwilę obecną nie ma żadnych objawów choroby. Przy dobrych warunkach może przeżyć jeszcze długie lata w zdrowiu ale niestety nie da się tego przewidzieć. W większości miejsc pewnie zostałby uśpiony bo białaczka byłaby wyrokiem skazującym. U nas na szczęście ma szansę, szansę na normalne życie a do tego potrzeba tylko opiekunów. Wspaniałych ludzi, którzy będą świadomi jego choroby ale nie wystraszą się i dadzą mu miłość. Na pewno nikt nie pożałuje dając mu dom!

Jeśli chodzi o kontakty z innymi kotami to różnie bywa. Wygląda na to, że ma tak samo jak człowiek - toleruje jak pozna.

Wykastrowany, odpchlony, odrobaczony.

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej. Opłata 20 zł.

Kotka można również adoptować wirtualnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi adopcji wirtualnych.

Kontakt

Telefon: 501477474 lub 519864608

Galeria zdjęć: