Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Tuptuś

Tuptuś to około 10cio letni kociak. Trafił do nas po śmierci swojego właściciela. Kociak kompletnie nie odnajdywał się w obecnej sytuacji. Leżał tylko zwinięty w kłębek w rogu boksu. Domowemu kociakowi bardzo ciężko poradzić sobie z taką sytuacją. W obawie o jego zdrowie i życie Tuptuś został zabrany do domu tymczasowego. Początki były bardzo trudne, gdyż stan depresji spowodowanej porzuceniem i samotnością był na tyle głęboki iż kociak stracił chęć do życia. Poddał się. Przestał jeść i pić. Jedna z naszych dobrych duszyczek walczyła o niego z cały sił. Codzienne chodzenie na kroplówki, próba wyciągnięcia go ze stanu agonalnej apatii.

Udało się!!  W ostatnim momencie kociak zaczął nabierać chęci do życia bowiem poprzez głodówki, które sobie urządził drastycznie stracił na wadze i niegdyś piękny, dostojny kocur spadł do wagi poniżej 3 kg. Same kosteczki powleczone skórą.

Tuptuś nabiera sił w domu tymczasowym. Przed nową opiekunką otworzył się i pokochał całym sercem. Okazało się, że jest to największy przytulak na świecie! Swojej tymczasowej właścicielki nie odstępuje na krok. Nieustannie by się przytulał i rozdawał buziaki, niezły z niego całuśnik. Kotek reaguje strachem na gwałtowne stuki czy podniesiony głos. Ze względu na wiek i charakter polecamy go do spokojnego domu, w którym będzie mógł zakochać się w nowych opiekunach i codziennie pokazywać im jak bardzo się cieszy iż dali mu szansę.

Aby adoptować kota należy być osobą pełnoletnią. Posiadać przy sobie dowód osobisty oraz transporterek do przewozu kota. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej. Opłata 10 zł.

Kotka można również adoptować wirtualnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi adopcji wirtualnych.